Інформація про клуб
Клуб Динамо (Київ)
Посада головний тренер

Олег Володимирович Блохін (укр. Олег Володимирович Блохін, 5 листопада 1952, Київ, УРСР, СРСР) - радянський футболіст (нападник), володар безлічі рекордів радянського футболу. Після закінчення кар'єри футболіста став тренером. В даний час головний тренер київського «Динамо».

Олег Володимирович вважається одним з кращих футболістів в історії радянського футболу. Володар «Золотого м'яча» (1975). Майстер спорту міжнародного класу СРСР (1972), Заслужений майстер спорту СРСР (1975), заслужений тренер України (2005). Семиразовий чемпіон СРСР, п'ятиразовий володар Кубка СРСР, двічі володар Кубка Кубків УЄФА. Рекордсмен збірної СРСР з футболу за кількістю проведених за неї ігор і забитих голів. Один з трьох радянських футболістів, удостоювалися «Золотого м'яча». Перший радянський футболіст, що подолав рубіж «200 голів в залік Клубу Григорія Федотова», станом на осінь 2010 р. - єдиний футболіст, що подолав рубіж «300 голів в залік Клубу Григорія Федотова». Завершив кар'єру футболіста в 1990 році.

З 1990 по 2002 рр.. працював тренером у футбольних клубах Греції. У 2003-2007 роках і з весни 2011 року до осені 2012 року - головний тренер збірної України. З ним вона прийшла до свого вищого досягнення - стала чвертьфіналістом чемпіонату світу 2006, тобто за результатами чемпіонату увійшла до вісімки найкращих команд міра.

Ігрова кар'єра

Свій перший гол у чемпіонаті СРСР Блохін забив 15 квітня 1972 року в Києві в матчі «Динамо» (Київ) - «Дніпро» на 65-й хвилині; підсумковий рахунок - 2:1.

Серед рекордів радянського футболу, встановлених Блохіним, - досягнення відмітки в 200 голів. Знаменна подія сталося 21 серпня 1985 року в Харкові, під час матчу «Металіст» - «Динамо» (Київ). 200-й гол у чемпіонатах СРСР був забитий на 64-й хвилині у ворота Юрія Пєтухова. 200 голів було забито протягом 14 років. Всього в чемпіонатах СРСР Блохін забив 211 м'ячів.

Тренер

Після закінчення кар'єри футболіста Блохін працював головним тренером грецьких клубів.

У вересні 2003 року став головним тренером національної збірної України. Під його керівництвом збірна України вперше своєї історії успішно пройшла відбірковий етап великого міжнародного турніру - чемпіонату світу з футболу 2006 року (ЧС) в Німеччині, причому путівку до Німеччини завоювала раніше всіх інших європейських команд. Збірна України, вперше брала участь у фінальних стадіях ЧС, дійшла до ¼ фіналу - це найвище досягнення українців.

На початку грудня 2007 року Блохін подав на звільнення з посади тренера збірної. Заява була прийнята на засіданні виконкому Федерації футболу України.

Через кілька днів після звільнення з посади головного тренера збірної України Блохін став головним тренером футбольного клубу «Москва». У чемпіонаті Росії 2008 року «Москва» посіла 9-е місце. 26 листопада 2008 договір Блохіна з «Москвою» був розірваний за обопільною згодою сторін.

У сезоні 2009/2010 був спортивним директором футбольного клубу «Чорноморець» (Одеса).

21 квітня 2011 був знову призначений на пост головного тренера національної збірної України.

25 вересня 2012, після відставки Юрія Сьоміна був вперше призначений на посаду головного тренера київського «Динамо». Після цієї новини Олег Володимирович сказав, що проведе ще два матчі в якості тренера збірної, і після повністю перемкнеться на клуб. 28 вересня 2012 дебютував в якості тренера «Динамо», в десятому турі Чемпіонату України, проти луганської «Зорі». Дебют вийшов успішним: «кияни» перемогли 1:0, єдиний м'яч провів Раффаеле.

Незабаром після приходу в «Динамо» Блохіна госпіталізували з гіпертонічним кризом. Тиск швидко нормалізували. Причиною виявився тромб, майже повністю перекрив сонну артерію. На другий день госпіталізації тромб видалили за допомогою малоінвазивної хірургії. У післяопераційний період Блохіну був прописаний спокій, зустрічі були дуже обмежені, спочатку був навіть виключений перегляд телевізора. На цей період обов'язки головного тренера збірної виконував Андрій Баль, під керівництвом якого вона втратила 5 очок з 6 в двох матчах: нічия з Молдавією і програш Чорногорії. У «Динамо» головного тренера підмінив Олексій Михайличенко, і результати теж не радували: «Динамо» втратило багато очок у чемпіонаті і Лізі чемпіонів.

У реабілітаційний період лікарі поступово дозволяли Блохіну отримувати більші навантаження: більше дивитися телевізор, більше спілкуватися з людьми, він був виписаний з лікарні, але спочатку йому був прописаний строгий постільний режим. Йому заборонили літати літаками, з прогнозом, що ця заборона до кінця року. В ході реабілітації йому дозволили бачитися з командою, поступово збільшуючи тривалість такої роботи.

З Днем народження

3 листопада Блохін вперше після операції дивився матч на стадіоні («Динамо» - «Таврія»), на тренерській лаві лікарі йому ще не дозволили бути, і він дивився його з ложі. У перерві, прямо перед яким «Динамо» повело 1:0, Блохін спустився в роздягальню, поговорив гравцями. На тренерській ж лавці Блохіна і раніше заміняв Олексій Михайличенко, він же і давав післяматчеву прес-конференцію.